Bureauer

Herunder har vi en liste over CVR-registrerede bureauer, der selv har meldt ind, at de laver WordPress-baserede sites. Det er derfor ikke en udtømmende liste, vi kender ikke kvaliteten af de forskellige bureauers arbejde osv. Priser, kompetencer og erfaringer kan derfor variere meget. Firmaerne nedenfor har ikke meldt sig som alternativ til vores supportforum, men som bureauer, der vil kunne give et tilbud på udvikling af sider i WordPress.

Vil du have dit firma pålisten, så skal du sende os firmaoplysninger, antal medarbejdere, samt tre WordPress-referencer.

Firmanavn
Ansatte
Websted
Kontakt
Referencer
1902 Software Development Corporation 75 https://1902software.dk/ Peter Skouhus
peter.skouhus@1902software.com
https://empireflippers.com
http://www.thailandtours.dk/
https://www.body-sds.dk
2T-Webdesign 1 http://www.2t-webdesign.net Thomas Pedersen
Thomas@tn-import.com
+45 297 297 23
http://nightandshadow.com/
http://festideer.festogfarver.net/
http://appdanmark.dk/
Adapt A/S  85 adapt.dk Carsten Anthonisen
carsten@adapt.dk
+45 33 41 10 50
http://moethennessynordic.com/
https://bekey.dk/
http://glinetattoo.dk/
Advice Digital Aps 18 advicedigital.dk Ask Hybel
ah@advicedigital.dk
+45 31 53 42 71
http://advicedigital.dk
http://wp-danmark.dk
http://gribverden.dk
Adwords Specialist 1 adwords-specialist.dk Casper Hessellund
+45 51 32 53 06
info@adwords-specialist.dk
suplab.dk
casperhessellund.dk billigekosttilskud.dk
Alfa Kommunikation Aps 1 alfakommunikation.dk Susie Christensen
sus@alfakommunikation.dk
+45 21 90 67 76
http://www.mariehjem.dk
http://www.trainingsolutions.dk
http://www.alfakommunikation.dk
Apparat 3 apparat.dk Lars Steen
lars@apparat.dk
https://www.husadvokaten.com/, http://www.outdoorexplore.dk/, http://restaurantmoef.com/
Arb Design 1 arbdesign.co.uk Michael Carøe Andersen
michael@arbdesign.dk
+45 51 92 29 55 (DK)
+420 604 430 355 (UK)
http://st-jeannet-villa.com
http://pavel-helge.dk
http://thewinch.org
Anders Saugstrup 1 saugstrup.org anders@saugstrup.org
45 36 99 13 67
http://www.saugstrup.org/referencer
Awork webbureau 4 awork.dk Allan Hansen
allan@awork.dk
88 37 47 88
http://aiu.dk
http://rd.danskemedier.dk
http://genetest23.com
Bertel Bolt Kommunikation 1 bertelbolt.dk Bertel Bolt-Jørgensen
bertel@bertelbolt.dk
tlf: 27 14 36 66
http://fjernkoling.dk
http://flexbostotte.dk
http://solardays.dk
Biberkopf 1 http://biberkopf.com Jesper Søholm
soholm@biberkopf.dk
tlf:+ 45 28 14 33 99
http://mindlead.dk
http://denfrie.dk
http://louisalorang.dk
Webbureauet Blikfanger 1 http:/blikfanger.dk Steffen Lundtofte Hansen
info@blikfanger.dk
tlf:+45 53 65 60 35
http://f-e-d.dk
http://innomate.com
http://musiknonstop.dk/a>
Bondtofte & Co 7 bondtofte.dk Tobias Brandt
tobias@bondtofte.dk
71 99 39 90
tandcity.dk
tiptoptrafik.dk
henrik-bondtofte.dk
Bongobeat 2 Bongobeat.dk Peter Ulf Jørgensen peter@bongobeat.dk
40 53 59 13
http://bongobeat.dk/
Brand Rocket 1 brandrocket.dk Steffen Gammelgaard steffen@brandrocket.dk https://vielskerhalsnaes.dk/
http://copenhagenoptimization.com/
https://artikulation.dk/
Click in ApS 2 clickin.dk Martin Sølberg
ms@clickin.dk
http://skolebordet.dk/
https://basecare.dk/
Codemakers 3 http://codemakers.dk Sarunas Vaisnoras info@codemakers.dk
61 95 82 76
http://dngroup.dk
http://interdan.dk/
http://lindcapital.com/
Connect Media  2+ www.connect-media.dk Jonas Jørgensen
kontakt@connect-media.dk
70 990 997
http://www.lingeriguide.dk
http://www.fladtag.dk
http://www.mandestripalex.dk
Conseo 2+ www.conseo.dk Lars Bachmann
lars@conseo.dk
+45 20 776 775
http://www.homesweetspot.dk
http://www.tindborg-sparring.dk
http://www.styrkefokus.dk
Convey ApS 4 convey.dk Nicolai M. Olesen
nicolai@convey.dk
+45 41 61 75 60
rezolto.com
abas.dk
ekt.dk
Coweb 3 coweb.dk Asger Teglgaard Jørgensen
info@coweb.dk
+45 42 90 99 71
contourdesign.com/DK
sigmaestimates.dk
rodtnesbags.com
Creuna Danmark A/S 150 creuna.dk Thomas Kruse Andersen thomas.kruse@creuna.dk
+45 22 68 58 30
http://blog.creuna.dk
Dejlig Lama 2 dejliglama.dk Kåre Mulvad
core@dejliglama.dk
+45 61 30 52 29
http://360nord.dk
http://ballerupsuperarena.dk
http://www.djarling.dk
Dife 1 dife.dk Tim Clausen
tim@dife.dk
+45 28 91 01 04
http://madlejr.dk
http://netgroup.dk
http://magnatkaffehus.no
DNA Design 6 dna-design.dk Senai Solommon
senai@dna-design.dk
+45 28 91 01 04
https://raadgivningsdanmark.dk/
http://touchpointacademy.dk/
http://www.frisor-reinholdt.dk/
ESucces 1 esucces.dk Jan Jørgensen
jan@esucces.dk
tlf. +45 42 43 19 99
http://Sportyme.dk, http://juhlsbolighus.dk,
http://profi-Durchgangsmelder.de
Floating Web 2 floatingweb.dk Andreas Seierup andreas.seierup@live.dk
tlf. +45 24 64 74 62
Frankly A/S 40+ frankly.dk Asger Hjort
ah@frankly.dk
tlf. +45 2660 7949
cashmereinterior.com
p-pille.dk/
era-ora.dk/
Freelancekonsulenten.dk ApS 1 freelancekonsulenten.dk Torben Bendixen info@freelancekonsulenten.dk
tlf. +45 40 52 63 87
http://www.varmbil.dk/, http://www.kaffka.dk/, http://www.soverdugodt.dk/
Friis Online IVS 2 friisonline.dk Kasper Friis
kasperfriis@friisonline.dk
http://ehandelsbladet.dk
https://sweetpleasure.dk
http://viradesign.dk
Hazzlefree A/S 20 hazzlefree.dk Nicolai Sørensen
info@hazzlefree.dk
36 77 77 77
kn-byg.dk
mester-murer.dk
byg-ide.dk
hauthorn-it.dk 1 hauthorn-it.dk Christoffer Hauthorn chb@hauthorn-it.dk
tlf. +45 42 34 44 71
http://ib-fix.dk
http://trinebrix.dk
http://se-electrofishers.com
Headnet – Open Minds 15 headnet.dk Sune Toft
sune@headnet.dk
tlf. +45 70229750
http://headnet.dk
http://moedrehjaelpen.dk/
http://www.air-canada.dk/
Hjemmeisder.dk 1 hjemmesider.dk Morten Andersen
morten@hjemmesider.dk
http://comedyzoocafe.dk/
http://brystkraeft.dk/
https://www.livop.dk/
Hype Media 1 hype-media.dk Anders Jytzler
anders@hype-media.dk
+45 26 25 54 71
http://www.dogparacord.dk/
http://www.woodupp.dk/
http://www.dr-louise.dk/
icode 1 icode.dk Jan Deleuran
jd@icode.dk
https://dronedeals.dk
https://mavic-pro.dk
https://grpim.dk
Indexed 2 indexed.dk Peter Sørensen
peter@indexed.dk
+45 28 43 42 39
http://dothash.buzz/
http://www.seta.dk/
http://www.nordsjaellandstvservice.dk/
IsenTekst 1 isentekst.dk Henrik Isen
henrik@isentekst.dk
22 99 33 13
http://www.mikkelborgpark.dk
http://www.emilsvej.dk
http://www.andersheiden.dk
ITRoom 2 itroom.dk Lasse Enggaard
lasse@itroom.dk
+45 20 25 88 34
https://www.itroom.dk/referencer/
Jumdum Media 2 jumdum.com Thomas Sørensen
ts@jumdum.com
28 94 17 66
http://kayas-pizzaria.dk/
http://hairartz.dk/
http://cafemauritz.dk/
Linde-media 4 linde-media.dk Andreas Linde
andreas@linde-media.dk
+45 2894 6472
http://vitam.dk/
http://juf.dk/
http://alor.dk/
lyskjaer.com 1 lyskjaer.com Kenny Lyskjær
kl@lyskjaer.com
+45 61 31 72 40
http://mobify.dk/
http://maaltidtildoeren.dk
http://dedanskeakasser.dk
Medier & Co 1 medier-co.dk Simon Broskov
info@medier-co.dk
+45 20 99 88 95
mailspecialisten.dk
sprogformidlingen.dk
rejsestedet.dk
Memoo 4 memoo.dk Miklas Kroager
miklas@memoo.dk
+45 71 80 50 00
http://bornholmsefterskole.dk
http://julekoncerter.dk
http://peugeotkvaern.dk
Memorize 1 memorize.dk Rasmus Glenvig
kontakt@memorize.dk
+45 27 57 85 57
https://www.amcentret.dk
http://www.udvejsdanmark.dk http://norlase.com
Moskjær Marketing 1 www.moskjaer.dk Kurt M. Andersen
kma@moskjaer.dk
+45 96 94 00 40
http://www.tractorpulling.dk http://www.hgc.dk
MRC Computer A/S 12 mrc.dk salg@mrc.dk
+45 96 32 45 00
http://www.mrc.dk/hjemmeside-udvikling/
Online Marketing 2 http://www.onlinemarketing.dk René Madsen
marketing@onlinemarketing.dk
+45 29 63 99 63
http://blog.onlinemarketing.dk
http://styledelux.info
http://www.dog-wise.dk
Omkalfatring 1 omkalfatring.dk jakob@omkalfatring.dk
+45 28 26 54 41
OnlineMedier ApS 33 online-medier.dk info@onlm.dk
86 19 10 23
OnlinePartners ApS 16 onlinepartners.dk marcus@onlinepartners.dk
71 99 10 50
admiralhotel.dk
fodgaard.dk
schmidt-koekken.dk
Peytz & Co 55 http://peytz.dk Anders Hal
wp@peytz.dk
72 20 01 01
disabroad.org
maydayfilm.dk
sundogbaelt.dk
Pixelhuset ApS 2 http:/www.pixelhuset.dk Peter Lauge
lauge@pixelhuset.dk
70 22 16 55
http://www.menneskerogmedicin.dk/
http://ppe12.dk/
http://www.densocialekapitalfond.dk/
Profitize 6 http://www.profitize.dk Steffen Daleng
sd@profitize.dk
+45 31 48 13 73
http://www.bcode.com/
http://www.whitesharkmedia.com
http://www.japanlair.com
s360 A/S 10 http://www.s360.dk/ Mathias Hillerup
mathias@s360.dk
+45 23275245
http://www.hitsa.dk/
http://www.mindfocus.dk/
http://kgvvs.dk/
Sampedro 1 sampedro.dk Ivan Staub
ivan@sampedro.dk
+45 29 90 25 43
http://vesterlund-efterskole.dk/
http://mygarage.dk/
https://gopricely.dk
say.dk 1 http://say.dk/ Knut Nägele
kn@say.dk
+45 30302130
http://ordpress.dk/
http://save.dk/
http://ipadnyt.dk/
SearchPilots ApS 5 searchpilots.dk Tobias Dahl
td@searchpilots.dk
+45 26 46 48 41
https://padborgpark.dk/, http://madeindenmarkgolf.dk/, http://wsco.dk/
Soii ApS 5 soii.dk Bo Hansen
bo@soii.dk
32 12 10 90
http://loveaddictiondoc.com
http://www.zapffe.dk
http://www.strateko.net
Sparta Media spartamedia.dk/ Michael Lauritzen
support@spartamedia.dk
https://spartamedia.dk/referencer/
Spicy Web 1 spicyweb.dk Martin Hjort
martin@spicyweb.dk
53 63 77 30
http://housinggroup.dk
http://tattoolounge.dk
Spoiled Milk ApS 15 spoiledmilk.dk Frederik Cordes
frederik@spoiledmilk.dk
+45 29 63 99 63
http://tagansvar.radikale.dk
http://afgangsfilm0711.dk
http://www.ishopshape.com
Stickleback 2 stickleback.dk Lisa Risager
info@stickleback.dk
+45 6160 4664
Digital bevaring
Triagonal
Promentum
Swan Works 2 swanworks.dk Daniel Svane Handberg
daniel@swanworks.dk
+45 31 50 10 10
swanworks.dk
linearmovement.de
miearida.dk
Synvision 1+ synvision.dk Peter Gramstrup Jensenpeter@synvision.dk
+45 70266688
http://stimulastik.dk
http://www.nickjacobsen.dk
http://www.synvision.dk
Tea Solutions 6 ttps://teasolutions.dk/ Frederik Larsen
fl@teasolutions.dk
+45 82 307 306
http://www.infosuite.dk/
http://shoptimizer.dk/
https://advision.dk/
Tekstur.dk Aps 2 tekstur.dk Dennis Flood
flood@tekstur.dk
+45 61 68 18 42
knaufdanoline.com/
portalen.dk/
wonderlandproductions.dk/
Thagaard Konsulenthus 2 thagaard.org Patrick Thagaard
patrick@thagaard.org
https://www.as-polering.dk/
http://www.charlottebech.dk/
https://incacopenhagen.dk/
TouchNerds 1 touchnerds.dk Mads Rasmussen kontakt@touchnerds.dk
+45 23 29 03 24
certumbusinessconsulting.dk
mundusgroup.dk
touchnerds.com/da/cases/
Waimea Digital 20 waimea.dk Frederik Nørgaard
Frederik@waimea.dk
+45 23 29 03 24
http://www.mvz.dk/
http://faavarmen.dk/
http://skyviewcrm.dk/
WebCoders 8 WebCoders.dk Thomas Frost
tf@webcoders.dk
+45 36 96 51 36
https://visitsamsoe.dk/
https://edu-caching.dk/
http://blogly.dk/
Webfighter 6 webfighter.dk Per Jacobsen per.jacobsen@webfighter.dk
+45 30 64 86 28
http://www.meego.dk
http://www.bonduelle.dk
http://www.gallerifeldt.dk
WebGain 1 http://WebGain.dk/ Simon C. Mørk Hermansen
iinfo@webgain.dk
+45 30 53 19 35
http://diction.dk
http://rikkekjaersgaard.dk
http://jdbyg-firma.dk
Webjoiners 5 http://webjoiners.dk/ Peter Holst-Beck peter@webjoiners.com
+45 30 53 19 35
http://melangedeluxe.dk
http://gillelejerevyen.dk
http://floengforsamlingshus.dk
Wecode 4 wecode.dk Troels Johannesen
info@wecode.dk
+45 50 30 50 80
WebMatros 1 WebMatros.dk Oliver Nielsen oliver@webmatros.dk
+45 20 77 21 32
http://anderssondergaard.dk
http://www.dorthelenbroch.dk
http://www.feelgood-fruensgaard.dk
Webstarters ApS 9 webstarters.dk Dennis Frederiksen
df@webstarters.dk
telefon: +45 71999082
https://lux-strip.dk/
https://familiegaver.dk/
https://tokekruse.dk/
Webstyr 1 webstyr.dk Petar Bivolarski
pebi@webstyr.dk
+45 81 90 76 47
displayfestival.dk
bevkob.dk
dbi-vojens.dk
Wiks Media 1 wiks.dk Michael Weinreich
weinreich@wiksmail.dk
42250275
frisoergaarden.dk
bilsyn4400.dk
Wiredelta 32 wiredelta.com Mark Dencker
contact@wiredelta.com
+45 20 88 84 34
sandermap.com
tropicalpharmacology.com
teamlgnd.com
Wonder ApS 2 + freelancere http://wearewonder.dk Tobias C. Jensen
tobias@wearewonder.dk
+45 28 14 07 80
http://JudithKrautwald.dk
http://DistanceUdstyr.dk
http://BuildingGreen.eu
WPDK aps 3 http://wpdk.dk Brian Brandt
brian@wpdk.dk
+45 30 49 40 07
http://www.pejgruppen.com
http://kvindetid.dk
http://davinci.dk
wpKitchen 1 wpkitchen.com Mikkel Breum mikkel@wpkitchen.com
+49 176 23 88 50 16
www.metterix.dk
www.cosma.dk
www.webolution-das-buch.de
Youfront 2+ youfront.dk Nicolai Juul nicolai@youfront.dk
+45 61 60 68 08
voreslaan.dk
http://www.an-ivy.com
http://jacobsengroup.dk
Your Virtual Ninja 1 your-virtual-ninja.dk Phillip Dyhr Hobbs support@your-virtual-ninja.com
+45 23 937 041
http://www.your-virtual-ninja.com/work/
citona.dk 4 citona.dk Jesper Damtoft info@citona.dk
+45 2785 0203
www.citona.dk