Bureauer

Herunder har vi en liste over CVR-registrerede bureauer, der selv har meldt ind, at de laver WordPress-baserede sites. Det er derfor ikke en udtømmende liste, vi kender ikke kvaliteten af de forskellige bureauers arbejde osv. Priser, kompetencer og erfaringer kan derfor variere meget. Firmaerne nedenfor har ikke meldt sig som alternativ til vores supportforum, men som bureauer, der vil kunne give et tilbud på udvikling af sider i WordPress.

Firmanavn
Ansatte
Websted
Kontakt
Referencer
2T-Webdesign 1 http://www.2t-webdesign.net Thomas Pedersen
Thomas@tn-import.com
+45 297 297 23
http://murerfirmaetborg.dk
http://gdsextension.dk
http://onske-gartneren.dk
Advice Digital Aps 18 advicedigital.dk Ask Hybel
ah@advicedigital.dk
+45 31 53 42 71
http://advicedigital.dk
http://wp-danmark.dk
http://gribverden.dk
Alfa Kommunikation Aps 1 alfakommunikation.dk Susie Christensen
sus@alfakommunikation.dk
+45 21 90 67 76
http://www.mariehjem.dk
http://www.trainingsolutions.dk
http://www.alfakommunikation.dk
Arb Design 1 arbdesign.co.uk Michael Carøe Andersen
michael@arbdesign.dk
+45 51 92 29 55 (DK)
+420 604 430 355 (UK)
http://st-jeannet-villa.com
http://pavel-helge.dk
http://thewinch.org
Anders Saugstrup 1 saugstrup.org anders@saugstrup.org
45 36 99 13 67
http://www.saugstrup.org/referencer
Awork webbureau 4 awork.dk Allan Hansen
allan@awork.dk
88 37 47 88
http://aiu.dk
http://rd.danskemedier.dk
http://genetest23.com
Bertel Bolt Kommunikation 1 bertelbolt.dk Bertel Bolt-Jørgensen
bertel@bertelbolt.dk
tlf: 27 14 36 66
http://fjernkoling.dk
http://flexbostotte.dk
http://solardays.dk
Biberkopf 1 http://biberkopf.com Jesper Søholm
soholm@biberkopf.dk
tlf:+ 45 28 14 33 99
http://mindlead.dk
http://denfrie.dk
http://louisalorang.dk
Webbureauet Blikfanger 1 http:/blikfanger.dk Steffen Lundtofte Hansen
info@blikfanger.dk
tlf:+45 53 65 60 35
http://f-e-d.dk
http://innomate.com
http://musiknonstop.dk/a>
Bongobeat 2 Bongobeat.dk Peter Ulf Jørgensen peter@bongobeat.dk
+45 40 53 59 13
http://bongobeat.dk/
Codemakers 3 http://codemakers.dk Sarunas Vaisnoras info@codemakers.dk
61 95 82 76
http://dngroup.dk
http://interdan.dk/
http://lindcapital.com/
Connect Media  2+ www.connect-media.dk Jonas Jørgensen
kontakt@connect-media.dk
70 990 997
http://www.lingeriguide.dk
http://www.fladtag.dk
http://www.mandestripalex.dk
Conseo 2+ www.conseo.dk Lars Bachmann
lars@conseo.dk
+45 20 776 775
http://www.homesweetspot.dk
http://www.tindborg-sparring.dk
http://www.styrkefokus.dk
Creuna Danmark A/S 150 creuna.dk Thomas Kruse Andersen thomas.kruse@creuna.dk
+45 22 68 58 30
http://blog.creuna.dk
Dejlig Lama 2 dejliglama.dk Kåre Mulvad
core@dejliglama.dk
+45 61 30 52 29
http://360nord.dk
http://ballerupsuperarena.dk
http://www.djarling.dk
Dife 1 dife.dk Tim Clausen
tim@dife.dk
+45 28 91 01 04
http://yellow.dk
http://sælgerne.dk
http://drømmemoreffekten.dk/
ESucces 1 esucces.dk Jan Jørgensen
jan@esucces.dk
tlf. +45 42 43 19 99
http://Sportyme.dk, http://juhlsbolighus.dk, http://profi-Durchgangsmelder.de
Floating Web 2 floatingweb.dk Andreas Seierup andreas.seierup@live.dk
tlf. +45 24 64 74 62
Freelancekonsulenten.dk ApS 1 freelancekonsulenten.dk Torben Bendixen info@freelancekonsulenten.dk
tlf. +45 40 52 63 87
http://www.varmbil.dk/, http://www.kaffka.dk/, http://www.soverdugodt.dk/
hauthorn-it.dk 1 hauthorn-it.dk Christoffer Hauthorn chb@hauthorn-it.dk
tlf. +45 42 34 44 71
http://ib-fix.dk
http://trinebrix.dk
http://se-electrofishers.com
Headnet – Open Minds 15 headnet.dk Sune Toft
sune@headnet.dk
tlf. +45 70229750
http://headnet.dk
http://moedrehjaelpen.dk/
http://www.air-canada.dk/
IsenTekst 1 isentekst.dk Henrik Isen
henrik@isentekst.dk
22 99 33 13
http://www.mikkelborgpark.dk
http://www.emilsvej.dk
http://www.andersheiden.dk
Jumdum Media 2 jumdum.com Thomas Sørensen
ts@jumdum.com
28 94 17 66
http://kayas-pizzaria.dk/
http://hairartz.dk/
http://cafemauritz.dk/
Linde-media 4 linde-media.dk Andreas Linde
andreas@linde-media.dk
+45 2894 6472
http://vitam.dk/
http://juf.dk/
http://alor.dk/
Mediadk 2 + freelancere http://mediadk.dk Tobias C. Jensen
tobias@mediadk.dk
+45 28 14 07 80
http://judithkrautwald.dk
http://tag-music.dk
http://børneopdragelse.nu
Moskjær Marketing 1 www.moskjaer.dk Kurt M. Andersen
kma@moskjaer.dk
+45 96 94 00 40
http://www.tractorpulling.dk http://www.hgc.dk
MRC Computer A/S 12 mrc.dk salg@mrc.dk
+45 96 32 45 00
http://www.mrc.dk/hjemmeside-udvikling/
Nielsens Bureau 1 nielsensbureau.dk anette@nielsensbureau.dk
+ 45 26 21 87 28
Referencer
Online Marketing 2 http://www.onlinemarketing.dk René Madsen
marketing@onlinemarketing.dk
+45 29 63 99 63
http://blog.onlinemarketing.dk
http://styledelux.info
http://www.dog-wise.dk
Omkalfatring 1 omkalfatring.dk jakob@omkalfatring.dk
+45 28 26 54 41
http://etica.no
http://kroppedal.dk
http://ortodoks.dk
OnlineMedier ApS 33 online-medier.dk info@onlm.dk
86 19 10 23
Peytz & Co 55 http://peytz.dk Kim Johannesen
kjo@peytz.dk
27 45 94 99
http://greens.dk
http://danskemedier.dk
http://v.tv2.dk
Pixelhuset ApS 2 http:/www.pixelhuset.dk Peter Lauge
lauge@pixelhuset.dk
70 22 16 55
http://www.menneskerogmedicin.dk/
http://ppe12.dk/
http://www.densocialekapitalfond.dk/
Profitize 6 http://www.profitize.dk Steffen Daleng
sd@profitize.dk
+45 31 48 13 73
http://www.bcode.com/
http://www.whitesharkmedia.com
http://www.japanlair.com
s360 A/S 10 http://www.s360.dk/ Mathias Hillerup
mathias@s360.dk
+45 23275245
http://www.hitsa.dk/
http://www.mindfocus.dk/
http://kgvvs.dk/
say.dk 1 http://say.dk/ Knut Nägele
kn@say.dk
+45 30302130
http://ordpress.dk/
http://save.dk/
http://ipadnyt.dk/
Soii ApS 5 soii.dk Bo Hansen
bo@soii.dk
32 12 10 90
http://loveaddictiondoc.com
http://www.zapffe.dk
http://www.strateko.net
Spicy Web 1 spicyweb.dk Martin Hjort
martin@spicyweb.dk
53 63 77 30
http://housinggroup.dk
http://tattoolounge.dk
Spoiled Milk ApS 15 spoiledmilk.dk Frederik Cordes
frederik@spoiledmilk.dk
+45 29 63 99 63
http://tagansvar.radikale.dk
http://afgangsfilm0711.dk
http://www.ishopshape.com
Stickleback 2 stickleback.dk Lisa Risager
info@stickleback.dk
+45 6160 4664
Renoverprisen
Bæredygtige forstyrrelser
Subline
Synvision 1+ synvision.dk Peter Gramstrup Jensenpeter@synvision.dk
+45 70266688
http://stimulastik.dk
http://www.nickjacobsen.dk
http://www.synvision.dk
Tekstur.dk Aps 2 tekstur.dk Dennis Flood
flood@tekstur.dk
+45 61 68 18 42
knaufdanoline.com/
portalen.dk/
wonderlandproductions.dk/
TouchNerds 1 touchnerds.dk Mads Rasmussen kontakt@touchnerds.dk
+45 23 29 03 24
certumbusinessconsulting.dk
mundusgroup.dk
touchnerds.com/da/cases/
WebCoders 3+ WebCoders.dk Mick Find
mf@webcoders.dk
+45 36 96 51 36
http://digitalworks.dk
http://theresekoelbaek.dk
http://sorgenfrikirke.dk
Webfighter 6 webfighter.dk Per Jacobsen per.jacobsen@webfighter.dk
+45 30 64 86 28
http://www.meego.dk
http://www.bonduelle.dk
http://www.gallerifeldt.dk
WebGain 1 http://WebGain.dk/ Simon C. Mørk Hermansen
iinfo@webgain.dk
+45 30 53 19 35
http://diction.dk
http://rikkekjaersgaard.dk
http://jdbyg-firma.dk
Webjoiners 5 http://webjoiners.dk/ Peter Holst-Beck peter@webjoiners.com
+45 30 53 19 35
http://melangedeluxe.dk
http://gillelejerevyen.dk
http://floengforsamlingshus.dk
WebMatros 1 WebMatros.dk Oliver Nielsen oliver@webmatros.dk
+45 20 77 21 32
http://anderssondergaard.dk
http://www.dorthelenbroch.dk
http://www.feelgood-fruensgaard.dk
WPDK aps 3 http://wpdk.dk Brian Brandt
brian@wpdk.dk
+45 30 49 40 07
http://www.pejgruppen.com
http://kvindetid.dk
http://davinci.dk
wpKitchen 1 wpkitchen.com Mikkel Breum mikkel@wpkitchen.com
+49 176 23 88 50 16
www.metterix.dk
www.cosma.dk
www.webolution-das-buch.de
Your Virtual Ninja 1 your-virtual-ninja.dk Phillip Dyhr Hobbs support@your-virtual-ninja.com
+45 23 937 041
http://www.your-virtual-ninja.com/work/
citona.dk 4 citona.dk Jesper Damtoft info@citona.dk
+45 2785 0203
www.citona.dk