Tinem fandt også en del links til guides, som var ret gode. Gad vide om hun nogensinde fik lavet et websted? Hun researchede i hvert fald en del på det.
Hej Mark
Kom lige et smut forbi forummet og læste dit indlæg. Holder i øjeblikket en pause med Wordpress, fordi jeg ikke rigtig kunne komme videre og har nu travlt med Google Maps API / PHP MySQL /XML / Javascript - en af mine testsider kan ses her http://www.tinemuller.dk/googlemap/gaia/tutorial_I.htm, men vender snart tilbage til Wordpress, fordi jeg stadigvæk har så meget at lære og er helt vild med denne software.:-)
Men jeg fik da uploaded en alm. hjemmeside http://www.tinemuller.dk/wordpress_tutorial/, men kan ikke finde ud af at rette CSS-filen til for de andre Wordpress filer.:-(
Jeg oprettede dette spørgsmål http://wordpress.org/support/topic/124606?replies=1 for 3 uger siden, men fik ingen svar. Og så har jeg også problemer med at finde ud af, hvordan jeg KUN får bloggen til at blive vist fra linket "Blog" og altså ikke på alle de andre sider. Det rodede jeg en del med og har jo nok gjort noget forkert, fordi jeg kunne ikke få det til at fungere og så fik jeg lyst til at arbejde lidt med de andre ting, som jeg også er ved at lære og synes er spændende. :-)
/Tine