Jeg forsøger mig pt med at lave en ny hjemmeside på basis af wordpress. Det er jo genialt og ser knaldgodt ud. Jeg har brug for en kalender og valgte derfor event calender 3. Dette plugin ser ud til at indeholder de funktioner, jeg ønsker til min kalender. Men når jeg aktiverer til dette plugin kolapser hele hjemmesiden. Header links forsvinder, menuer i sidebannere forsvinder, ingen post vises/bliver fundet. Når jeg deaktiverer event calender 3 er siden OK igen. Jeg har prøvet flere gange med at aktivere og deaktivere med samme resultat.
Jeg har en mistanke om at event calender 3 ikke virker sammen med wordpress 2.8.5, men jeg vil ikke udelukke at det kan være mig som har overset et eller andet.
Er der en person på nettet som kan give mig et tip til fejlårsagen ? Det kan jo være der blandt jer findes en person som har haft de samme oplevelser og fundet en work-around ;-)
På forhånd tak