Hvem er vi?

WordPress Danmark bliver drevet frivilligt af følgende personer.

[gravatar email=”mark@gazel.dk” size=”100″]
Mark Thomas Gazel
Koordinator og tovholder
W: http://mark.gazel.dk/
T: @markgazel

Meetups

København
[gravatar email=”jfbonham@gmail.com” size=”100″]
James Bonham

Aarhus
[gravatar email=”skou.rene@gmail.com” size=”100″]
René Schou

WordCamp 2014

[gravatar email=”core@dejliglama.dk” size=”100″]
Kåre Mulvad Steffensen
Bemanding af Happiness-stand og koordinering af oplæg
W: dejliglama.dk
T: @dejliglama

[gravatar email=”lisa@lisarisager.dk” size=”100″]
Lisa Risager
Redigerer det officielle WordCamp-site og koordinering af oplæg
W: http://lisarisager.dk/
T: @risager

[gravatar email=”mark@gazel.dk” size=”100″]
Mark Thomas Gazel
Koordinator og tovholder
W: mark.gazel.dk/
T: @markgazel

[gravatar email=”joen@noscope.com” size=”100″]
Joen Asmussen
Logo til WordCamp Danmark 2014
W: noscope.com
T: @altjoen

Supersupportere i forummet

[gravatar email=”paulsenjohn@gmail.com” size=”100″]
John Paulsen
Websted: wordpresstema.dk
Twitter: @wordpresstema

[gravatar email=”post+wpdanmark@stffn.dk” size=”100″]
Steffen Jørgensen
Websted: stffn.dk
Twitter: @stffndk

[gravatar email=”henning@hmnielsen.dk” size=”100″]
Henning Møller Nielsen
Websted: ballumweb.dk
Twitter:

Facebook

Adminstratorer i den officielle Facebook-gruppe

[gravatar email=”esmurf@gmail.com” size=”100″]
Thor Kristiansen

[gravatar email=”NanaHee@hotmail.com” size=”100″]
Nana Hee Jepsen

[gravatar email=”conradsan@hotmail.com” size=”100″]
Jes Conradsen

[gravatar email=”patrick.hesselberg@hotmail.com” size=”100″]
Patrick Holberg Hesselberg

Du kan følge WordPress Danmark her på siden, men du kan også bruge Twitter:
@wordpressdk

Skriv et svar