hej
Jeg blander mig lige lidt :-) Appweb prøver nemlig at hjælpe mig:-)
Det er en borgerforening, som står for hjemmesiden arnum-net.dk Borgerforeningen tilbyder alle "foreninger" i lokalområdet, at få deres egne side på arnum-net.dk. planen er, at Borgerforeningen selv skal står , for at vedligholde hjemmesiden, når jeg en gang færdig med design m.m. (de er ikke gode til IT)
Nu har jeg talt med borgerforeningen igen. De er vist blevet enige om følgende:
En fælles kalender for alle undtagen et forsamlingshus. I fælles kalenderen skal Borgerforening kunne booke - de samme som skal vedholde hjemmeside (2 personer).
Meningen er, så at den enkelte forenings faste begivenheder, skal står på deres egne side, f.eks. gymnastik hver Onsdag kl. 19.00
forsamlingshuset skal have følgende:
En kalender - hvor man kan se om forsamlinghuset er ledig/ optaget. Man skal gerne kunne se flere måneder af gangen - ikke krav.
Man skal så kunne sende en reservation til ejeren af forsamlingshuset, som skal kunne godkende den enkelte reservation.
Man kan man have to kalendere på en hjemmeside?
domænet Arnum-net.dk er hos One-com. jeg ved ikke om de tillader multisite opsætning.