Nyt dansk WP Tema: Blogline-W2-3c.

Nyt dansk WordPress Tema med skiftende Header-billeder!
“Ledighed er roden til alt ondt” ;-), så jeg har begået et nyt WP-tema fri download:
Blogline-W2-3cBlogline-W2-3c er et let, enkelt, Widgets-klar, 3 kolonne tema i Web 2 stil, med automatisk skiftende header-billeder og runde hjørner genereret i ren CSS tekst, – altså ingen besværlige billed-filer at redigere, hvis du ønsker at skifte temaets farver til din smag, – udviklet til- og testet på WordPress 2.3+ platformen, udgivet under GPL licensen.

Blogline-W2-3c er “Cross-platform” kompatibel og testet med populære browsere som Firefox/Safari/Camino/Opera i Mac og MSIE 6.0 / 7.0 i Windows, men stadig under udvikling og derfor i Beta-version.
Se Temaet i live og læs mere her.

5 tanker om "Nyt dansk WP Tema: Blogline-W2-3c."

  1. Mark

    Det er faktisk et rigtig lækkert tema. Enkelt og elegant.

    Thumbs up for at bruge runde hjørner og især for at lave dem med css.

    Respekt herfra!

    Svar
  2. Frederik Hjorslev Poulsen

    [quote comment=””]Det er faktisk et rigtig lækkert tema. Enkelt og elegant.

    Thumbs up for at bruge runde hjørner og især for at lave dem med css.

    Respekt herfra![/quote]
    Rigtigt dejligt design.
    Enkelt og lækkert.

    Svar
  3. Madzzoni Forfatter

    Tak for roserne 😉

    Altid rart når andre også kan li’ det man laver.

    Har iøvrigt opdateret til ver.0.99 pr. d. 23 feb. med div. rettelser og tilføjelser i stylesheet m.m.

    //madzzoni

    Svar
  4. Thomas

    Det ser rigtig fint ud.

    Jeg er ny til WordPress og undrer mig lidt over hvordan og hvad der skal til for at kunne downloade og bruge denne/og andre skabeloner?

    Har nogen her et par gode råd til hosting og evt en guide til at komme lidt videre med designs som er lidt mere interessante end dem på http://www.wordpress.com

    Svar

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *